Застереження щодо правильного використання газових балонів

За консультацією та роз’ясненнями з приводу правильного використання газових балонів, їх наповнення та обміну, звертаємося до заступника начальника управління Держпраці у Волинській області Едвіна Осипенка.

Наповнення та обмін побутових газових балонів повинні здійснюватися тільки через мережу газонаповнювальних станцій і газонаповнювальних пунктів, які отримали відповідний дозвіл Держгірпромнагляду.
Також неправильне використання газобалонних установок та неналежне їх наповнення взимку може призвести до особливо тяжких наслідків.
Хочемо застерегти усіх суб’єктів господарювання, що використовують у своїй діяльності зріджений газ: для його безпечної експлуатації необхідно користуватися послугами спеціалізованих підприємств газового господарства, які гарантуватимуть правильне наповнення балонів та їх герметизацію. Наповнення балонів на автомобільних газових заправках заборонено.
Нагадаємо, влаштування газобалонних установок скрапленого вуглеводневого газу в ресторанах та кафе допускається лише за проектною документацією, що має відповідати вимогам чинних Державних будівельних норм, Правил безпеки систем газопостачання України та інших нормативних актів. На зберігання та застосування балонів повинен бути оформлений дозвіл Держгірпромнагляду.
Відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію газових балонів та газового обладнання покладається на їх власників. Особи, винні у порушенні Правил безпеки систем газопостачання України, несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Довідка:

Наповнення балонів, не призначених для використання на автотранспорті, на АГЗС (АГЗП) забороняється!(П.4.8.57 НПАОП 0.00-1.20.-98 «Правила безпеки систем газопостачання України»);
Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, особою, яка зобов’язана їх дотримуватися, карається обмеженням волі на строк до трьох років!(Ст.272 Кримінального кодексу України).