Засідання районної тимчасової робочої групи відбулося у Маневичах

За участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області на базі Маневицької райдержадміністрації відбулося засідання районної тимчасової робочої групи з питань легалізації трудових відносин та виплати мінімальних гарантій оплати праці суб’єктам підприємницької діяльності, що займаються розпиловкою лісодеревини.

Нарада проходила за участі заступника голови райдержадміністрації Андрія Бурака, начальника Маневицького відділення Ковельської ОДПІ Наталії Бідун, директора Маневицького РЦЗ Юрія Корольчука, начальника відділу регіонального розвитку райдержадміністрації  Олександра Турика.

Керівників підприємств, фізичних осіб-підприємців ознайомили зі змінами, внесеними до Кодексу законів про працю України, щодо укладення трудових договорів з працівниками. Зокрема, роз’яснено зміни до статті 24 КЗпП України: «Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Головний державний інспектор Управління  Держпраці поінформував присутніх про відповідальність посадових осіб, які використовують найману працю у разі порушення ними законодавства про працю передбачені ст.265 КЗпП України та розповів про  механізм накладення нових  штрафних санкцій.