За порушення Кодексу законів про працю України оштрафовано три підприємства

1 серпня в Управлінні Держпраці у Волинській області відбувся розгляд справ щодо накладення штрафних санкцій на суб’єктів господарювання за порушення законодавства про працю відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України.

Попередньо посадовими особами Управління було проведено перевірки додержання суб’єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов’язкове соціальне страхування і виявлено ряд порушень.

Зокрема, у ФГ «АЙ-ЕВ» систематично порушуються терміни виплати заробітної плати. У ТОВ «Завод Горсталь» порушено ст.21 ЗУ «Про відпустки», яка передбачає виплату заробітної плати працівнику за час відпустки не пізніше за три дні до її початку. У межах повноважень Управління прийнято рішення накласти на ці два підприємства штраф у розмірі мінімальної заробітної плати – 1450 гривень.

На ДП «Колківське лісове господарство» накладено два штрафи: один — у розмірі мінімальної заробітної плати, другий – у розмірі трьох мінімальних заробітних плат – 4350 гривень. Під час проведеної перевірки державні інспектори Управління виявили наступні порушення: щорічна відпустка повної тривалості працівникам не надається більше двох років підряд; за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією; працівників не повідомлено про зміну істотних умов праці за два місяці; при застосуванні дисциплінарного стягнення відсутнє письмове пояснення порушників трудової дисципліни та при звільненні працівника з роботи виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, в день звільнення не проводиться.