З’ясовано обставини та причини смерті кочегара ПАТ «Цумань»

Комісією зі спеціального розслідування нещасного випадку з’ясовано обставини та причини смерті кочегара технологічних печей ПАТ «Цумань».

Нагадаємо, нещасний випадок стався 12 липня 2016 року. Комісія встановила, що потеплілий завантажував паливо в піч нерівномірно. Обрізки струганого шпону не проходили через люк для завантаження печі, тому кочегар виліз на піч та почав пропихати обрізки шпону ногою, внаслідок чого провалився через люк в піч.

Технічні причини настання нещасного випадку відсутні. Організаційними причинами є невиконання вимог Інструкцій з охорони праці. Психофізіологічною причиною є особиста необережність потерпілого.

Зокрема, потерпілий порушив вимоги Інструкції з охорони праці, де йдеться, що розрівнювання палива в топці потрібно проводити штангою, стоячи збоку паливного люка в захисних окулярах та рукавицях, а загрузку топки печі проводити рівномірно.

Розглянувши обставини та причини смерті кочегара, комісія зі спеціального розслідування визнала даний нещасний випадок таким, що пов’язаний з виробництвом.