Керівникам сільськогосподарських підприємств Волині роз’яснено законодавство про працю та про охорону праці

На Волині завершено проведення трьохденного семінар-навчання керівників сільськогосподарських підприємств та голів фермерських господарств, участь у якому взяли посадові особи Управління Держпраці у Волинській області.
Захід організовано Департаментом агропромислового розвитку Волинської ОДА та проведено у санаторії матері та дитини «Пролісок» у Ківецівському районі. На семінарі були присутніми 226 осіб: голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів агропромислового розвитку РДА, керівники сільсппідприємств, голови фермерських господарств, партнери аграріїв.
Під час проведення семінар-навчання спеціалісти Управління звернули увагу присутніх на питання охорони праці в агропромисловому комплексі, показники виробничого травматизму та питання додержання законодавства про працю.
Начальник відділу АПК та СКС Управління Вячеслав Савенко наголосив на обов’язковому додержанні вимог нормативно-правових актів з охорони праці. У зв’язку з тим, що розпочинається підготовка сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт, надав рекомендації роботодавцям щодо посилення профілактичної роботи з метою запобігання виникнення нещасних випадків.

  
Окремо зупинився на забезпеченні працівників сільськогосподарських підприємств засобами індивідуального захисту. Нагадав присутнім, що статтею 19 Закону України «Про охорону праці» передбачено виділення коштів на охорону праці в розмірі 2% від фонду заробітної плати.
Також зупинився на рівні виробничого травматизму на підприємствах агропромислового розвитку України та області.
«Минулого року травмовано 537 працівників сільськогосподарських підприємств України, з яких 75 – смертельно. На Волині у галузі АПК було травмовано 6 осіб, зі смертельним наслідком не було жодного нещасного випадку», — наголосив Вячеслав Савенко.
Також під час семінар-навчання обговорено питання додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.
Головний державний інспектор Управління Марія Мосур проінформувала присутніх про зміни до порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджених Постановою КМУ № 295. Зупинилась на важливості встановлення розпорядку роботи, відповідно до вимог посад, які мають бути передбачені колективним договором.
Окремо керівникам агропромислових підприємств наголошено на актуальності питання легалізації трудових відносин та відповідальності за порушення законодавства про працю.