Нагадуємо про декларування об’єктів підвищеної небезпеки

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, у власності або користуванні яких є об’єкти підвищеної небезпеки, що згідно п. 3 «Порядку декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 р. № 956 (далі Порядку), суб’єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, організовує розроблення і складання декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки відповідно до вимог цього Порядку.

Відповідно п. 8 Порядку, для об’єктів підвищеної небезпеки, що експлуатуються, декларація безпеки разом з позитивним висновком експертизи подається – протягом року після державної реєстрації об’єкта підвищеної небезпеки.

Згідно п. 12 Порядку декларація безпеки переглядається суб’єктом господарювання один раз на п’ять років. Декларація безпеки переглядається, уточнюється або розробляється в інші терміни у разі:

– зміни умов діяльності об’єкта підвищеної небезпеки, що призводять до підвищення або зниження ступеня небезпеки та рівня ризику, незалежно від їх причин;

– зміни та/або набрання чинності нормативно-правовими актами, що впливають на зміст відомостей, поданих у декларації безпеки;

– будівництва в прилеглих районах нових підприємств (об’єктів), якщо це впливає на зміст відомостей, поданих у декларації безпеки;

– обґрунтованої вимоги уповноваженого органу або громадськості.

Згідно вимог п. 15 Порядку Головне управління Держпраці у кожній області  проводить реєстрацію декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки.

З метою забезпечення виконання вимог Порядку, суб’єктам господарювання необхідно подати Декларацію безпеки об’єкта підвищеної небезпеки разом з позитивним висновком експертизи до Головного управління.  

За інформацією Охорона праці і пожежна безпека