Надано роз’яснення «Правил безпеки систем газопостачання»

Спеціалісти управління Держпраці у Волинській області надали роз’яснення основних вимог «Правил безпеки систем газопостачання» голові правління АОСББ «Лучани».

Зокрема, періодичність перевірки і прочищення димових і вентиляційних каналів необхідно проводити в залежності від використання газових приладів 1-2 рази в рік (розділ 6 п.6.8 «Правил безпеки систем газопостачання» НПАОП-0.00-1.76-15 №285 від 15.05.2015 року).

Згідно розділу V п. 5.7 та п. 5.10 власник (балансоутримувач) житлових та громадських будинків повинен своєчасно перевіряти стан і за потреби проводити ремонт димових і вентиляційних каналів, оголовків димоходів. Підлягає відключенню від систем газопостачання обладнання при несправних оголовках димових і вентиляційних каналів, відсутності тяги в каналах. Виходячи з викладеного, технічний стан димових та вентиляційних каналів, безпечну їх експлуатацію здійснює власник, а для визначення технічного стану та їх перевірки і прочищення, виконуються роботи спеціалізованим підприємством, який має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади. Власнику, після проведеної перевірки, видається акт (рекомендована форма) додаток 2 до «Правил безпеки систем газопостачання» п. 6.8 глава 6 розділ 5. Один примірник акта перевірки і прочищення димових і вентиляційних каналів передається газорозподільчому підприємству та зберігається 12 місяців.