Нам не байдуже надання пільг та компенсацій працівникам за роботу у важких і шкідливих умовах праці

Нагадуємо, що на Управління Держпраці у Волинській області покладається контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильністю застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, Переліків робіт із особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, на яких встановлюється підвищена оплата праці, та інших нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці.

В зв’язку з тим, що атестація проводиться атестаційною комісією, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років, атестаційні комісії підприємств та закладів потребують систематичної методичної допомоги, рекомендацій та консультацій з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці.

               Методичною допомогою з питань атестації робочих місць за умовами праці, яку надали фахівці сектору з питань експертизи умов праці Валентина Воробей та Людмила Шкуро, скористалися з початку року такі заклади та підприємства: Луцький національний технічний університет, Технічний коледж Луцького національного технічного університету, Нововолинська центральна міська лікарня, ТзОВ «Прімум Україна», ПП «Рожищенський мясокомбінат «ВЕПР» та ФОП Жданюк В. В.  (м. Луцьк).

Нагадуємо, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення  атестації покладається на керівника підприємства, організації.