На Волині вперше в Україні проведено семінар на тему: державна експертиза умов праці – проблеми сьогодення

29 вересня у Луцьку проведено семінар на тему «Державна експертиза умов праці, обґрунтування необхідності в посиленні контролю за проведенням атестації робочих місць та завдання сьогодення». Такого характеру захід проведено вперше в Україні. Ініціатором проведення є Управління Держпраці у Волинській області.

«Питання експертизи умов праці на сьогоднішній день є актуальним. Суть проблеми зводиться до забезпечення захисту працівника на належному рівні, проведенні якісної атестації робочого місця, визначенні негативних виробничих чинників. Тобто експертиза умов праці має за мету вирішити завдання правильності та своєчасності застосування пільг та компенсацій для працюючих в шкідливих і небезпечних умовах праці» — відкриваючи семінар наголосив Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області.

Участь у роботі семінару взяли представники ДП «Волинський експертно-технічний центр», головного управління пенсійного фонду у Волинській області, ДП «Волиньстандартметрологія», департаменту економічної політики Луцької міської ради та представники найбільших підприємств області.

dscn5999  dscn6005

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області закликали присутніх до співпраці та діалогу. Зауважили, що важливо посилити контроль за виконанням заходів, направлених на покращення умов трудової діяльності та об’єднати зусилля працівників Управління, санітарних лабораторій та пенсійного фонду.

Під час семінару розглянули питання нормативної бази, порядку проведення перевірок з питань атестації робочих місць, недоліки в роботі, в тому числі санітарних лабораторій. Окремо зупинилися на процедурі проведення атестації робочих місць та основних завданнях лабораторій, який займаються такими роботами, також на основних вимогах та недоліках атестації лабораторій на право проведення замірів.

Учасники семінару ознайомилися та погодили Методичні рекомендації для проведення перевірок підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності й господарювання, щодо здійснення контролю з питань експертизи умов праці та атестації робочих місць за умовами праці.

В ході обговорення проблемних питань вирішено, що з метою отримання консультацій, санітарні лабораторії звертатимуться до Управління Держпраці у Волинській області. А затверджені методичні рекомендації та розроблені пропозиції будуть направлені у Державну службу України з питань праці та у Міністерство соціальної політики України, з метою перегляду нормативно-правової бази в питанні експертизи умов праці на державному рівні.

dscn6003  dscn6020