На Волині тривають оперативно-профілактичні заходи по боротьбі з торгівлею людьми та трудовою експлуатацією, за участі представників Управління інспекційної діяльності у Волинській області та ГУ НП у Волинській області

У ході проведення інформаційних відвідувань фахівці Держпраці інформують громадян про те, як не стати жертвами трудової експлуатації та надають інформаційні матеріали щодо відповідної тематики.

 

Під час профілактичних заходів посадовці надають громадянам роз’яснення  про особливості трудового законодавства в умовах воєнного стану, та інформують про основні правила безпечного пошуку роботи.

 

Не варто погоджуватись на роботу, якщо:

— вам пропонують працювати нелегально за явно завищену заробітну плату та вимагають дати згоду на працевлаштування – негайно;

— не повідомляють назву підприємства або ім’я роботодавця та його реквізити, а також не надають інформації, яку роботу треба виконувати;

— вимагають віддати паспорт або інші документи;

— вимагають плату за працевлаштування (я маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте).

 

Посадовці надають вичерпні відповіді на актуальні запитання щодо трудових відносин роботодавцям і працівникам, пояснюють правила укладення трудового договору та роздають буклети з корисною інформацією.

 

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносин у період воєнного стану за посиланням https://cutt.ly/LZYgbeT та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/ .