На контролі — безпечна експлуатація атракціонної техніки

З метою запобігання випадкам травмування відвідувачів атракціонів та створення безпечних умов експлуатації атракціонної техніки Управління Держпраці у Волинській області звертається до власників підприємств та суб’єктів господарювання, які експлуатують атракціонну техніку, стосовно дотримання вимог безпеки.

Згідно з діючим законодавством України, власник зобов’язаний на підставі висновку незалежних експертів спеціалізованих організацій отримати дозвіл на експлуатацію та провести щорічний технічний огляд.

Атракціони, які відпрацювали нормативний строк експлуатації (8-10 років) мають пройти експертне обстеження уповноваженою організацією та у разі позитивного висновку можуть бути допущені до подальшої експлуатації.

Суб’єкти господарювання, які експлуатують атракціонну техніку часто нехтують вимогами законодавства і допускають порушення, які створюють небезпеку життю відвідувачів і стають підставою для заборони експлуатації. Приміром, допускаються порушення такого характеру: пуск атракціонів без відповідного технічного огляду (випробувань), тобто без визначень їх технічного стану; експлуатація атракціонів без проведення щоденного огляду оператором та без влаштування огороджень небезпечних зон; були зафіксовані непоодинокі випадки, коли атракціони обслуговував ненавчений персонал.

Користувачі та відвідувачі мають право ознайомитися з результатами технічного огляду, експертного обстеження та пересвідчилися у наявності Дозволу на експлуатацію встановленого зразка. Зазначена документація повинна бути у суб’єкта господарювання.

«Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» встановлюють вимоги до будови, виготовлення, установлення, монтажу, безпечної експлуатації, ремонту та реконструкції атракціонної техніки.

Дія цих правил поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють виготовлення, монтаж, ремонт, конструкцію, налагодження і забезпечення безпечної експлуатації стаціонарних, пересувних і мобільних атракціонів таких типів:

-катальні механізовані та немеханізовані, у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, катальні гори, гірки, колеса огляду, вежі, дороги, автодроми, катапульти;

-атракціони з еластичними елементи елементами (катапульти, стрибки з висоти на еластичному тросі); водні, у тому числі гірки, спуски; спортивні, у тому числі силові, тренажери, тири, батути;

-обладнання ігрових майданчиків, у тому числі каруселі, гойдалки, качалки, гірки.

Дія цих правил не поширюється на видові та ігрові атракціони; надувні атракціони, у тому числі водні; атракціони, у яких використовуються тварини; кімнати сміху та лабіринти.

За будь-яких сумнівів у безпечності та справності атракціонів, відсутності огороджень небезпечних зон, правил користування або інших належних документів рекомендується утримуватися від користування такими атракціонами.