На онлайн-прийомі Голова Держпраці Роман Чернега відповів на запитання громадян Волинської області

Підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, здійснюється з 1 січня 2017 року, а підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року. Чи можуть органи місцевого самоврядування приймати рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти? З цим питанням до Голови Дежпраці Романа Чернеги на онлайн-прийомі звернувся громадян Волинської області Олександр Нікончук – депутат Рожищенської районної ради.

  

Голова Держпраці зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» визначено, що підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, здійснюється з 1 січня 2017 року. Підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року.

Водночас пунктом 3 цієї Постанови передбачено, що органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, до 1 вересня 2017 року.

Олександр Зіньков – директор державного підприємства «Волинський облавтодор». Підприємство здійснює будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування, виконання відповідних державних програм. На ДП «Волиньавтодор» виникає заборгованість із виплати заробітної плати. У той же час з бюджету державних замовників не надходять кошти, які повинні йти саме на сплачування податків, комунальні платежі та виплату заробітної плати. Підприємство несе збитки за накладені штрафні санкції.

  

Олександр Зіньков звернувся за допомогою до Романа Чернеги, за можливістю втрутитися на законодавчому рівні з метою внесення змін, які б захистили інтереси державного підприємства, перед яким є борг бюджетних організацій за виконані роботи, зокрема від накладання штрафних санкцій за заборгованість із виплати заробітної плати, оскільки вона виникає не з вини керівництва підприємства.

Голова Держпраці роз’яснив, для застосування як адміністративної, так і кримінальної відповідальності є наявність вини посадової особи у вчиненні злочину (невиплата заробітної плати). Якщо посадова особа надасть докази про відсутність її вини, то це не має бути підставою для застосування штрафних санкцій. Роман Чернега пообіцяв детальніше з’ясувати конкретну ситуацію та намагатися знаходити її рішення на державному рівні.

Загалом онлайн-прийом відвідало 4 громадянина Волинської області. Серед інших запитань – умови оплати праці контрактникам військової служби, потреба у підготовці спеціалістів у сфері охорони праці.