Обережно! На перевірки з праці можуть прийти й шахраї

ДФС у Харківській та Держпраці у Тернопільській областях вказали на поширення випадків візитів на перевірки псевдоінспекторів.

Інформація від ДФС

8 жовтня харківські податківці повідомили, що поширюються випадки шахрайства з боку невідомих осіб, які, представляючись податківцями, відвідують роботодавців з метою перевірки питання легалізації праці та заробітної плати.

Погрожуючи штрафами, для залагодження перевірки,  псевдоінспектори вимагають «гроші».

Податківці порадили бути пильними та обачними. Якщо такі факти мають місце, слід звертатися до Антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс»  за телефоном 0-800-501-007 (напрямок 4)  та до правоохоронних органів.

Але нічого не вказали про документальне оформлення комплексних перевірок. Що має принести з собою на комплексну перевірку з праці ми наводили тут.

 

Інформація від Держпраці

Цього ж дня тернопільські фахівці Держпраці також розмістили своє повідомлення щодо псевдоінспекторів з праці.

Вони вказали, що в регіонах зафіксовано випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом державних інспекторів, які нібито мають перевірити питання укладання трудових договорів та оплати праці найманих працівників. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші.

Держпраці навела алгоритм дій роботодавця під час інспекційних відвідувань. А саме слід:

  1. вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця;
  2. переписати дані службових посвідчень;
  3. у разі відмови надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх повноважень.

Окремо Держпраці зауважило, якщо інспектор немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, немає й права здійснювати перевірки.

Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.

Також у разі виникнення підозри слід звертатися до підрозділів Національної поліції або органів Держпраці.

Джерело інформації: Дебет-Кредит