Окреслено шляхи співпраці між Держпраці та фіскальною службою Волині

11 серпня 2017 року проведено робочу зустріч між посадовими особами Волинського Управління Держпраці та Головного управління ДФС області.

Під час зустрічі начальник Управління Держпраці Ростислав Стасько та заступник начальника Головного управління ДФС Богдан Шинкарчук обговорили координацію дій двох органів.

Обговорено доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, яка набрала чинності 16.05.2017 року (доповнено пункт 2 абзацом 5 Порядку).

«У відповідності до абзацу 5 пункту 2 Порядку накладення штрафів,  штрафи можуть бути накладені на підставі акта документальної виїзної перевірки ДФС, її територіального органу, в ході якої виявлені порушення законодавства про працю. Згідно з абзацом 1 пункту 2 Порядку накладення штрафів, штрафи накладаються Головою Держпраці, його заступниками, начальниками управлінь і відділів Держпраці та їх заступниками (з питань, що належать до їх компетенції), начальниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками, керівниками виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та їх заступниками», — зауважив Ростислав Стасько.

Крім того обговорено, що порушення законодавства про працю, визначені у актах документальної виїзної перевірки ДФС, її територіального органу, повинні бути максимально документально підтверджені на час складення акта перевірки та в подальшому винесення постанов про накладення штрафів уповноваженими посадовими особами. Також зауважено, що повинні бути додержані строки направлення державною фіскальною службою актів виїзної перевірки Управлінню Держпраці для прийняття рішень.

У результаті робочої зустрічі вирішено з метою правильного застосування накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення та з метою  уникнення оскарження рішень Управління в судовому порядку враховувати обговорену інформацію при оформленні актів документальних виїзних перевірок ДФС та направленні матеріалів до Управління для прийняття відповідних рішень.

Також під час зустрічі обговорено питання координації зусиль Управління Держпраці, Головного управління ДФС, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, спрямованих на детінізацію трудових стосунків та дотримання роботодавцями мінімальних гарантій з оплати праці.