Оперативна інформація щодо випадків гострих професійних захворювань на Covid-19 у медичних працівників

Начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області Світлана Шеремета надає оперативну інформацію щодо випадків гострих професійних захворювань на Covid-19  у медичних працівників області.

На Волині станом на 02.04.2021 року зареєстровано 3112 лабораторно підтверджених випадків інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою Covid-19,спричиненою коронавірусомSARS-CoV-2.

До Управління Держпраці у Волинській області надійшло 1123 повідомлень про гостре професійне захворювання  медичних працівників області, з них 18 смертельних.

У закладах охорони здоров′я створено комісії з розслідування обставин та причин виникнення гострих професійних захворювань  працівників на Covid-19. До складу комісій з розслідування  обов’язково входить  лікар з гігієни праці  відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області.

На сьогоднішній день вже завершено 774 розслідувань гострих професійних захворювань, з них 172 випадки визнані пов′язаними з професійною діяльністю, 602 випадків -не пов′язаними.

Завершено розслідування 17 смертельних випадків (7 пов’язаних з професійною діяльністю, 10-не пов̕язаних).

Усі випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID -19 спричинену корона вірусом SARS-CoV-2 персоналу  закладів охорони здоров’я області на контролі в Управління Держпраці у Волинській області .

На виконання пункту 7 «Інструкції про застосування переліку професійних захворювань» у випадках  захворювань інфекційного походження діагноз установлюється після отримання висновків лікаря-інфекціоніста та профпатолога з урахуванням даних епідеміологічного розслідування. Усі випадки будуть розслідувані.)

Консультації з питань  проведення розслідування випадків інфекційного захворювання  на Covid-19 проводять лікарі відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області за  тел.78- 88- 87;     e-mail:   gigiena_dsp@ukr.net