Основними причинами смерті монтажника ТзОВ «Луцькспецбуд» є організаційні

Комісією посадових осіб управління Держпраці у Волинській області завершено розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 30 жовтня цього року з монтажником зовнішніх трубопроводів ТзОВ «Луцькспецбуд».

У ході розслідування з’ясовано обставини та причини виникнення нещасного випадку. Працівники підприємства виконували роботи з влаштування каналізації на вул. О.Ольжича у Луцьку. Стало відомо, що потерпілий піднявся по драбині і рухався по краю траншеї. Ця ділянка траншеї була неукріплена і внаслідок раптового зсуву ґрунту потерпілий впав у траншею, його присипало землею. Монтажник отримав численні травми грудної клітки, перелом ребер та забої легень. Бригада швидкої допомоги констатувала смерть.

Технічні та психологічні причини настання нещасного випадку відсутні. Організаційними причинами є невиконання працівниками вимог інструкції з охорони праці.

Порушено вимоги ст. 14 Закону України «Про охорону праці», де визначено, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, знати та виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці; п. 3.17 інструкції №26 з охорони праці при виконанні земляних робіт – забороняється перебування людей в траншеї (котловані) глибиною більше вказаної в п. 3.16 (в тому числі і в процесі розробка ґрунту). Переміщення працівників вздовж краю траншеї на укріплених ділянках не дозволяється.

Розглянувши обставини та причини смерті монтажника, комісія зі спецрозслідування вважає даний нещасний випадок таким, що пов’язаний з виробництвом.