Особлива увага — питанням електротравматизму.

За даними Державної служби України з питань праці станом на кінець серпня 2015 року на підприємствах енергетичної галузі сталося 20 нещасних випадків, під час яких травмовано 29 осіб, у тому числі 10 осіб зі смертельними наслідками. Зокрема, внаслідок ураження електричним струмом сталося 6 випадків, при цьому травмовано 7 осіб, з них – 4 смертельно.

Причиною нещасних випадків було недотримання допустимої відстані до струмовідних частин, що перебувають під напругою. Більшість нещасних випадків сталися через невиконання технічних заходів, недостатню кваліфікацію працівників та особисту їх необережність.

Також щороку в інших галузях фіксуються нещасні випадки внаслідок ураження електричним струмом. З початку року травмовано 17 осіб, у тому числі 16 – смертельно. Зокрема, до цього часу особливо небезпечними залишаються будівельні майданчики.

Основними причинами, що призвели до ураження електричним струмом на будівельних майданчиках, були: невикористання індивідуальних та колективних засобів захисту; невиконання вимог безпеки щодо організації живлення переносного електроустаткування і ручного електроінструменту, що використовуються поза приміщеннями (невикористання пристроїв захисного відключення та розподільних трансформаторів з напругою не більше 25 В); допуск до виконання робіт без навчання та інструктажів з охорони праці.

Аналіз травматизму свідчить, що система управління охороною праці значної кількості підприємств функціонує з недоліками, заходи з недопущення електротравматизму вживаються не в повному обсязі, особи, відповідальні за безпечне проведення робіт, систематично нехтують своїми обов’язками. Особливо це стосується середніх та малих підприємств.