Переваги легальної зайнятості обговорено з суб’єктами господарювання Камінь-Каширського району

У Камінь-Каширській районній філії Волинського обласного центру зайнятості відбулося бліц-навчання з роботодавцями району з питань трудового законодавства, оформлення трудових відносин та легальної зайнятості.

До заходу долучилися представники райдержадміністрації, Камінь-Каширського об’єднаного управління ПФУ у Волинській області, головний державний інспектор управління Держпраці у Волинській області та працівники районної служби зайнятості.

Бліц-навчання відбулося в рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення трудових відносин.

Ніна Бляшук, головний державний інспектор Управління, наголосила, що щоботодавець зобов’язаний надати працівнику трудові та соціальні гарантії, передбачені трудовим законодавством (відпустки, оплата тимчасової непрацездатності, надання пільг, забезпечення особливих умов праці для жінок, неповнолітніх, інвалідів). Неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюють пенсію, матеріальну допомогу в разі настання безробіття, а також компенсацію тимчасової непрацездатності. Окремо наголосила на відповідальності згідно законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.