Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці — тема бліц-навчання для роботодавців Ратнівщини

У Ратнівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості 05 червня 2018 року відбулось бліц-навчання роботодавців за участю головного державного інспектора відділу з питань експертизи умов праці Валентини Воробей.
Валентина Воробей, поінформувала присутніх про порядок проведення атестації робочих місць, пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці, відповідальність за порушення законодавства про працю. Також відмітила, що атестація робочих місць за умовами праці – це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров’я і працездатність працівників в процесі трудової діяльності. Повідомила про нормативну базу та недоліки в роботі, які допускають атестаційні комісії при проведенні атестації робочих місць.
Зазначила, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26.04.2017 № 295 „ Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та ст. 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні», на яку слід звернути особливу увагу.
Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих. Доповідач зазначила, що законодавством передбачена адміністративна відповідальність за порушення терміну проведення атестації робочих місць, а також ненадання працівникам пільг і компенсацій за шкідливі умови праці. Підсумовуючи свій виступ, особливу увагу Валентина Воробей просила звернути на найменування посад відповідно до класифікатора професій України ДК 003:2010, та надала відповіді на всі поставленні питання роботодавців.
Учасники заходу відзначили актуальність та важливість представленої інформації, а також можливість її практичного застосування. Усі бажаючі отримали відповіді на свої запитання, обмінялися інформацією та досвідом із колегами з інших підприємств.