Проведено навчання працівникам закладів охорони здоров’я Волині

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області взяли участь у навчанні працівників закладів охорони здоров’я Волинської області. Захід разом з Волиньким експертно-технічним центром проведено в приміщенні Луцької міської клінічної лікарні.

Сергій Соколов, завідувач сектору юридичного забезпечення Управління, довів до відома слухачів вимоги основних законодавчих та інших підзаконних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Зокрема, щодо проведення навчання, стажування, інструктажів, медичних оглядів для працівників підприємств, установ та організацій. Зупинився на змінах у законодавстві з охорони праці.

Валентина Воробей, головний державний інспектор Управління, наголосила, що  віднесення робочих місць до шкідливих здійснюється на підставі результатів атестації робочих місць згідно порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці».

Відповідно до положень «Інструкції проведення атестації робочих місць в установах охорони здоров’я і соціального забезпечення» (Додаток № 2 до листа Мінпраці від 05.05.95 р. № 06-1544 і МОЗ України від 17.05.95 р. №5.08-370) атестація з умов праці може проводитися комісійно (без витрат коштів на лабораторні дослідження) .

Головним державним інспектором було наголошено, що до штату закладів охорони здоров’я, як правило, входять робітники допоміжних підрозділів, наприклад, оператори котельні, машиністи із прання та ремонту спецодягу, кухарі тощо. Робітники за цими професіями мають право на отримання щорічних додаткових відпусток за шкідливі та важкі умови праці, доплату за умови праці, молоко або інші рівноцінні харчові продукти. Зазначені компенсації можуть призначатись таким робітникам лише за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

Враховуючи, що робітники таких професій не відносяться до медичних працівників, атестація їх робочих місць повинна проводитись у повному обсязі, включаючи проведення санітарно-гігієнічних досліджень шкідливих факторів виробничого середовища і трудового процесу.

Комісією Управління Держпраці у Волинській області було проведено перевірку знань з охорони праці посадових осіб закладів охорони здоров’я області.