Проведено нараду для начальників управлінь, відділів освіти та керівників закладів освіти Волинської області

14 лютого посадові особи Управління Держпраці у Волинській області взяли участь у нараді начальників управлінь, відділів освіти міст обласного значення, райдержадміністрацій, керівників закладів освіти обласного підпорядкування.

Під час заходу обговорено питання охорони праці, гігієни праці, експертизи умов праці та з питань праці.

  

Завідувач сектору з питань експертизи умов праці Віталій Кондратюк, наголосив, що контроль за якістю проведення атестації робочих місць покладається на Управління Держпраці у Волинській області. Роз’яснив присутнім, що атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років.

Окремо обговорено питання щодо порядку проведення атестації робочих місць, зокрема, наголошено, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги і компенсації.

  

Анатолій Кушпель, головний державний інспектор Управління, зосередив увагу присутніх на безпечній експлуатації систем газопостачання, зокрема на необхідності призначення навчених відповідальних осіб та на проведенні навчання операторів. Наголосив, що на підприємстві повинен здійснюватися постійний нагляд за роботою газових приладів, справним станом газового обладнання. На постійному контролі мають бути питання проведення планових технічних оглядів та проведення планових ремонтних робіт.

Детально розглянуто питання безпечної експлуатації котлів. Микола Шийко, головний державний інспектор Управління, звернув увагу присутніх на питанні своєчасного  технічного опосвідчення котлів, отриманні дозволів на експлуатацію обладнання. Окремо наголосив на обов’язковому проведенні навчання обслуговуючого персоналу та відповідальних працівників.

  

Віктор Качковський, головний державний інспектор Управління, наголосив на обов’язковому додержанні нормативно-правових актів з охорони праці, проаналізував рівень травматизму на підприємствах області та детально зупинився на найбільш травмонебезпечних галузях. Роз’яснив причини настання нещасних випадків, які виникають у процесі трудової діяльності.

Аліна Щербяк, головний державний інспектор Управління Держпраці у Волинській області, акцентувала увагу присутніх на дії ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», на загальні вимоги щодо безпечності продукції, а також наголосила на співпрацю лікувально-профілактичних закладів з органами ринкового нагляду.