Проведено семінар-нараду для суб’єктів господарювання Любешівського району

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду для суб’єктів господарської діяльності, представників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Любешівського району.

Начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько наголосив присутнім на основних аспектах діяльності Управління, на пріоритетах в контексті здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Детально зупинився на відповідальності згідно вимог законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.

  

Станіслав Мельник, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, широко окреслив основні питання, які стосуються законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

Людмила Шкуро, головний державний інспектор, наголосила присутнім на порядку проведення атестації робочих місць та підкреслила, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги та компенсації.

Аліна Щербяк, головний державний інспектор, звернула увагу присутніх на дію ЗУ “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, на загальні вимоги щодо безпечної продукції. Також проведено роз’яснювальну роботу щодо реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, ведення їх обліку та дотримання порядку проведення державного технічного контролю (огляду) таких засобів.

Головний державний інспектор Анатолій Кушпель ознайомив присутніх з вимогами нормативно-правових актів з охорони праці, акцентував увагу на стані промислової безпеки та охорони праці. Окремо роз’яснив присутнім правила безпечної експлуатації газового обладнання.