Проведено семінар-нараду для суб’єктів господарювання Володимир-Волинського району

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду для суб’єктів господарської діяльності, представників органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимир-Волинського району. Захід відбувся на базі районної державної адміністрації.

Тетяна Мельник, головний державний інспектор, широко окреслила основні питання, які стосуються законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів. Наголосили на відповідальності згідно законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.

Віталій Кондратюк, начальник відділу з питань експертизи умов праці, наголосив присутнім на порядку проведення атестації робочих місць та підкреслив, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги та компенсації.

  

Аліна Щербяк, головний державний інспектор, звернула увагу присутніх на дію ЗУ “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, на загальні вимоги щодо безпечної продукції, а також наголосила на співпраці з органами ринкового нагляду. Також проведено роз’яснювальну роботу щодо реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, ведення їх обліку та дотримання порядку проведення державного технічного контролю (огляду) таких засобів.

Головний державний інспектор Управління Віталій Масловський звернув увагу присутніх на вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, акцентував увагу на стані промислової безпеки та охорони праці. Окремо роз’яснив присутнім правила безпечної експлуатації газового обладнання.

На завданнях, які стоять перед працівниками відділу з питань гігієни праці, наголосила Ільме Міщук, лікар з гігієни праці Управління. Зупинилась на проблематиці профілактики професійних захворювань та важливості проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій.