Проведено семінар-нараду для інспекторського складу Волинського Управління Держпраці

29 листопада 2017 року в Управлінні Держпраці у Волинській області проведено семінар-нараду для головних державних інспекторів. На нараді були присутні інспектори, які здійснюють державний нагляд за додержанням законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів та інспектори, які здійснюють нагляд за додержанням законодавства з охорони праці.

Начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько зупинився на змінах до нормативно-правових актів з охорони праці, якими повсякденно керуються головні державні інспектори під час проведення обстежень підприємств та наголосив на необхідності неухильного додержання чинного законодавства України.

  

Завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Сергій Соколов наголосив на «Порядку формування єдиної справи розпорядчих документів, що приймаються органом державного нагляду (контролю) під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) у сфері діяльності», що затверджений наказом Мінекономрозвитку від 03.07.2017 року №961, Планом заходів Держпраці з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права, затвердженого наказом Держпраці від 28.09.2017 р. № 119, «Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців», затверджений постановою КМУ від 23.08.2017р. №640.

Головний спеціаліст з питань протидії корупції Майя Михалусь надала роз’яснення з наступних питань: хто такий викривач; які передбачено гарантії державного захисту викривачів; що таке конфлікт інтересів, які є його види та, як з ним боротися. Наголошено на кримінальній відповідальності за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі.

  

Також зупинилась на питанні адміністративної відповідальності за невжиття передбачених законом заходів посадовою чи службовою особою органу державної влади, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного правопорушення, а також на питанні дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної, кримінальної відповідальності за приховування конфлікту інтересів.