Про дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці говорили у Ковельській райдержадміністрації

Відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, до складу якої входять посадові особи Управління Держпраці у Волинській області. Захід відбувся у залі засідань Ковельської райдержадміністрації.

Під час засідання обговорено стан виплати заробітної плати у лютому 2017 року на підприємствах району, питання  дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах, організаціях, установах району, яке продовжує залишатися одним з важливих. Стало відомо, що середній розмір заробітної плати по Ковельському району за 2016 рік складав 3322 грн., що на 16,2% більше порівняно з аналогічним періодом 2015 року (2858 грн.) і 82,1 % середньо обласного показника за 2016 рік (4047 грн). По рівню оплати праці Ковельський район займає сьоме місце серед районів Волинської області. Про це доповіли посадові особи управління соціального захисту населення Ковельської райдержадміністраці.

Обговоривши  можливі шляхи вирішення існуючої проблеми, члени робочої групи доручили керівникам підприємств, у яких рівень середньомісячної заробітної плати нижче мінімальної привести розмір заробітної плати найманих працівників у відповідність до рівня не менше законодавчо встановленого мінімуму

Посадові особи Управління наголосили роботодавцям, що саме вони несуть персональну відповідальність за дотримання чинного законодавства про оплату праці, адже коли наймані працівники отримують заробітну плату менше мінімальної, вони втрачають страховий стаж, що призведе до зменшення розміру пенсії в майбутньому.

Джерело: веб-сайт Ковельської райдержадміністрації