Впродовж 9 місяців 2017 року в Управління Держпраці у Волинській області надійшло 425 письмових звернень громадян (проти 215 за 9 місяців 2016 року або +97%). З Урядової гарячої лінії надійшло 180 звернень громадян (проти 44 за 9 місяців 2016 року або +409%).

Найбільш актуальними питаннями, які порушували громадяни у своїх зверненнях, є:

питання категорії «Праця і заробітна плата» 412 звернень або 97% — щодо невиплати заробітної плати; індексації заробітної плати; розрахункових коштів при звільненні; щодо не оформлення трудових відносин (легалізація заробітної плати), невиплати середньомісячної заробітної плати мобілізованим та призваним на строкову військову службу; невиплати вихідної допомоги при звільненні працівників, у зв’язку з призовом на військову службу; звільнення та поновлення на роботі; щодо не нарахування та невиплати грошових коштів за листами непрацездатності; правильності оформлення трудових книжок та ін.;

питання категорії «Охорона праці» 13 звернень або 3% – щодо проведення розслідування нещасних випадків та ін.

Всі звернення розглянуті згідно чинного законодавства України. Відповідно до статті 8 Закону України «Про звернення громадян» 43 звернення не підлягали розгляду (анонімні, надійшли з Урядової «гарячої лінії») проти 4 у за 9 місяців 2016 року (надійшли з Урядової «гарячої лінії»).

Впродовж за 9 місяців 2017 року надійшло 47 звернень щодо мінімального розміру заробітної плати, з них, 43 з Урядового контактного центру та 3 від інших органів влади та місцевого самоврядування. З них, кількість звернень залишених без розгляду, як анонімні — 9, в тому числі з Урядового контактного центру — 9. Розглянуто всі інші (38 звернення), з них, шляхом надання роз’яснень — 25, шляхом проведення перевірки — 13.

Усі звернення, що надійшли до Управління, ретельно та уважно розглянуто, заявникам надані вичерпні, арг’ументовані відповіді. Питання, які остаточно не вирішені, залишаються на постійному контролі керівництва Управління.

У зв’язку з прийняттям постанови КМУ від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою затверджено принципово новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, з 16 травня 2017 року окремим дорученням від 28.04.2017 №77/4-17 Держпраці тимчасово призупинила перевірки додержання законодавства про працю та утримуватиметься від проведення інспекційних відвідувань до затвердження Мінсоцполітики форми посвідчення інспектора праці, видачі посвідчень інспекторів праці та внесення їх до реєстру посвідчень інспекторів праці.

Саме тому громадянам-авторам звернень та роботодавцям постійно надавалися роз’яснення, що позапланові інспекційні відвідування щодо можливих порушень законодавства про працю в суб’єктів господарювання проводитимуться лише після знаття мораторію Держпраці на інспекційні відвідування та отримання відповідних повноважень інспекторами праці.

Стан роботи зі зверненнями громадян висвітлюється на сторінках веб- сайту Управління Держпраці у Волинській області в розділах «Звернення громадян», «Запитання та відповіді». В лютому 2017 року проведено онлайн-прийом громадян Волинської області за участю Голови Держпраці Р.Чернеги.

Управління створює всі необхідні умови для реалізації громадянами своїх прав на звернення та продовжує працювати над виконанням Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», а також Закону України від 02.10.1996 № 393 «Про звернення громадян».