З метою забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення впродовж 9 місяців 2016 року в Управління Держпраці у Волинській області надійшло 215 письмових звернень громадян, з яких 195 заяв, клопотань та 20 скарг, в тому числі, 3 електронних звернення проти 22 за аналогічний період минулого року. З Урядової гарячої лінії надійшло 44 звернення, з Волинської обласної державної адміністрації – 12 звернень. Значно зросла кількість звернень громадян протягом серпня-вересня 2016 року (в середньому 43 звернення в місяць проти 23 середньомісячних за 7 місяців 2016 року або +86%).

Найбільш актуальними питаннями, які порушували громадяни у своїх зверненнях, є:

питання категорії «Праця і заробітна плата» 199 (92%) — щодо невиплати заробітної плати; індексації заробітної плати; розрахункових коштів при звільненні; щодо не оформлення трудових відносин (легалізація заробітної плати), невиплати середньомісячної заробітної плати мобілізованим та призваним на строкову військову службу; невиплати вихідної допомоги при звільненні працівників, у зв’язку з призовом на військову службу; звільнення та поновлення на роботі; щодо не нарахування та невиплати грошових коштів за листами непрацездатності; правильності оформлення трудових книжок та ін.;

питання категорії «Охорона праці» 16 (8%) – щодо проведення розслідування нещасних випадків; щодо недотримання норм охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки; щодо використання засобів індивідуального захисту, а також проходження навчання з питань охорони праці на об’єктах вугільної галузі та ін.

Усі звернення, що надійшли до Управління, ретельно та уважно розглянуто, заявникам надані вичерпні, арг’ументовані відповіді. Питання, які остаточно не вирішені, залишаються на постійному контролі керівництва Управління.

Стан роботи зі зверненнями громадян висвітлюється на сторінках веб- сайту Управління Держпраці у Волинській області в розділах «Звернення громадян», «Запитання та відповіді».