Під час наради у Волинському Управлінні Держпраці обговорено аспекти е-декларування

15 лютого в Управлінні Держпраці у Волинській області проведено нараду для працівників Управління на тему: «Юридичні аспекти е-декларування. Зміни в майновому стані».

Ростислав Стасько, начальник Управління, звернув увагу присутніх на актуальність питання е-декларування та наголосив присутнім на відповідальності за несвоєчасне подання та неподання декларації, також на відповідальності, яка настає у випадку, якщо декларант подав у декларації завідомо недостовірні відомості.

  

Головний спеціаліст з протидії корупції Управління Майя Михалусь роз’яснила вимоги ЗУ «Про запобігання корупції», де йдеться про додаткові заходи здійснення фінансового контролю.

Зокрема, наголосила, що у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сімї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-резидента.

  

Також зупинилась на питанні відкритих державних реєстрів.

На завершення наради наголошено, що у Національному агентстві з питань запобігання корупції розпочав роботу оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування, який працюватиме до кінця чергового етапу е-декларування. У рамках роботи оперативного штабу фахівці Національного агентства надаватимуть роз’яснення з питань заповнення розділів електронної декларації, а також з технічних питань, що виникають при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.