Під час семінару роз’яснено питання проведення атестації робочих місць за умовами праці

8 лютого 2018 року на базі Волинської обласної клінічної лікарні проведено семінар-нараду для працівників медичного закладу, СТзОВ «Птахівниче» та ПП «Техноекобуд» з питань правильності застосування роботодавцями списків на пільгове пенсійне забезпечення та якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці.

На початку заходу, завідувач сектору з питань експертизи умов праці Віталій Кондратюк, звернув увагу присутніх, що контроль за якістю проведення атестації робочих місць покладається на Управління Держпраці у Волинській області та наголосив, що атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років.

  

Головний державний інспектор Валентина Воробей розкрила питання щодо порядку проведення атестації робочих місць та підкреслила, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги і компенсації.

Наприкінці заходу головний державний інспектор Людмила Шкуро надала методичні рекомендації з питань заповнення Карти умов праці та наголосила, що сектор з питань експертизи умов праці налаштований на подальшу співпрацю з питань атестації робочих місць за умовами праці.

В майбутньому планується проведення подібних заходів із залученням зацікавлених підприємств, установ та закладів області.