Під час інформаційних відвідувань суб’єктів господарювання інспектори Держпраці консультують роботодавців та працівників з питань трудового законодавства

Часто посадовців запитують чи необхідно інформувати податкову службу про прийняття працівника на роботу при спрощеному режимі регулювання?

Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України незалежно від виду трудового договору або форми організації трудових відносин працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення органів Державної податкової служби України про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Таким чином, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається при укладенні трудового договору при спрощеному режимі регулювання трудових відносин в обов’язковому порядку до фактичного допуску працівника до роботи.

Детально про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану за посиланням https://cutt.ly/LZYgbeT та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/.