Результати здійснених заходів з питань Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці

Чинним законодавством України передбачено, що контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та правильністю застосування списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на  пенсію за віком на пільгових умовах, щорічні додаткові відпустки, скорочену тривалість робочого тижня, доплати, тощо – покладається на Держпраці.

Головними державними інспекторами відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Волинській області під час планових заходів державного нагляду (контролю) перевірялися питання дотримання Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці та методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці.

В результаті проведення вищезазначеної роботи інспекторами відділу охоплено було близько півтори сотні суб’єктів господарювання. Порушення  виявлено у третини. Основна частка порушень це відсутність атестації або проведення її не в повному обсязі, при наявності робочих місць, що мають хоча б одну підставу на пільгу або компенсацію.

Щоденною інформаційно-роз’яснювальною роботою, в результаті якої проведено більше 250-ти заходів, охоплено понад чотири тисячі працівників, які поінформовані фахівцями відділу щодо питань Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, а також безпеки і охорони праці в цілому.

Така превентивна робота виявилася ефективним інструментом спонукання суб’єктів господарювання до дотримання ними вимог Порядку проведення  атестації робочих місць за умовами праці, про що свідчить низький рівень звернень до Управління з питань атестації робочих місць за умовами праці у 2021 році.