Результат інспекційного відвідування – оформлення трудових відносин та виплата компенсації за невикористану відпустку

До Управління Держпраці у Волинській області надійшло звернення від жительки смт. Любешів щодо порушення трудового законодавства підприємцем, у якого вона працювала у магазині «Меблі». Зокрема, наголошено на невиплаті їй компенсації за невикористану відпустку.

Посадові особи Управління провели інспекційне відвідування, під час якого надали фізичній особі підприємцю роз’яснення законодавства про працю в частині порядку надання щорічної відпустки, нарахування та виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки при звільненні порядку нарахування та строків виплати заробітної плати.

Під час відвідування також роз’яснено положення та норми Кодексу Законів про Працю України щодо дотримання вимог працевлаштування працівників. Ознайомлено підприємця з порядком укладання трудових договорів між працівником і власником підприємства, наголошено на виплаті грошової компенсацiї за невикористанi щорiчнi вiдпустки. Окремо зупинилися на відповідальності за порушення законодавства про працю.

У результаті проведеної роботи інспекторським складом Управління Держпраці підприємець виплатив заявниці грошову компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки в сумі 9034 грн., а також оформив трудові відносини з іншим працівником.