Розслідування випадків гострого професійного захворювання медичних працівників спричинених COVID-19 обговорено під час семінару

На виконання окремого доручення т. в .о. Голови Держпраці України  15 грудня  2020 року, за ініціативою Управління Держпраці у Волинській області,  на базі Управління охорони здоров’я Волинської обласної  державної адміністрації, спільно з  Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області проведено у режимі відео-селекторного зв’язку семінар-нараду з керівниками 85 комунальних підприємств охорони здоров’я області (за участю голів комісій з інфекційного контролю, фахівців з охорони праці) на тему: «Розслідування гострих професійних захворювань медичних працівників на коронавірусну хворобу COVID -19 спричинену корона вірусом SARS-CoV-2 у Волинській області».

Мета проведення  семінару це покращення взаємодії та налагодження ефективної співпраці з метою оперативного завершення розслідувань випадків гострого професійного захворювання медичних та інших працівників спричинених COVID-19 у ЗОЗ Волинської області.

Зі вступним словом звернулась до керівників ЗОЗ т.в.о. начальника Управління охорони здоров’я Волинської ОДА Людмила Тимощук.

Під час виступу т.в.о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергій Ющак ознайомив присутніх  з ситуацією щодо  проведення розслідувань у закладах охорони здоров’я області та здійсненням страхових виплат потерпілим.

Начальником відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області Світланою Шереметою наголошено на основні причини інфікування персоналу з наведенням конкретних прикладів  та запропоновано перелік профілактичних  заходів:

-забезпечення інфекційного контролю у ЗОЗ із обов’язковим урахуванням Стандарту надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19. Затвердженого наказом МОЗ від 28.03.2020 №722;

-забезпечення медичних та інших працівників засобами індивідуального захисту в залежності від існуючого ступеня ризику інфікування  COVID-19 на робочих місцях;

-регулярне навчання медичних працівників правилам користування ЗІЗ та демонстрацію їх правильного застосування;

-перегляд режиму праці та відпочинку для медичних працівників з метою зменьшення психоемоційного та фізіологічного навантаження при роботі з інфекційними хворими.