Затверджено:

                                            наказом Управління Держпраці

      у Волинській області

                                                            від «03»  березня 2016 р.  № 44

РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ

Управління Держпраці у Волинській області

м.Луцьк                                             № 3                               «03» березня 2016 року

 

«Про рівень виробничого травматизму у Волинській області. Розгляд матеріалів спеціальних розслідувань нещасних випадків»

 

Заслухавши та обговоривши доповідь «Про рівень виробничого травматизму у Волинській області. Розгляд матеріалів спеціальних розслідувань нещасних випадків» Колегія відзначає, що протягом 12 місяців 2015 року на виробництві області загинуло 13 осіб проти 6 (без вугільної галузі) за минулий рік. Зокрема, в соціально- культурній сфері загинуло 4 особи (у 2014 році 3 особи), на транспорті 4 (+4), у сільському господарстві 1 (+1), у будівництві 2(+2), лісовому господарстві 1 (+1), деревообробка 1.

Основним видом події, що призвело до настання нещасних випадків є дорожньо-транспортні пригоди, під час яких потерпіло 9 проти 3 у 2014 році. З них, 4 дорожньо-транспортні пригоди сталися внаслідок протиправних дій інших осіб.

2 нещасних випадки сталися внаслідок обвалення грунту (будівництво, сільське господарство), 1 випадок — внаслідок падіння матеріалів (лісове господарство) і 1 випадок — внаслідок вибуху (деревообробка).

Протягом 12 місяців 2015 року у Волинській області на виробництві було травмовано 177 особи проти 407 особи (+70) за аналогічний період 2014 року.

Зростання рівня травматизму відмічається у галузях соціально — культурної сфери, сільському господарстві, харчовій та переробній промисловості, транспорті та зв’язку.

Одним з факторів, що негативно впливає на рівень травматизму є введення мораторію на перевірки. Суб’єкти господарювання стали менш відповідально ставитись до питань дотримання законодавства щодо створення та забезпечення безпечних умов праці для працівників.

Окремо зупинилися на обставинах та причинах нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 15 січня цього року з лісорубом ДП «Колківський лісгосп» (Рудниківське лісництво). Технічні та психологічні причини настання нещасного випадку відсутні. Організаційними причинами є невиконання вимог інструкцій з охорони праці, невиконання посадових обов’язків та невикористання засобів індивідуального захисту через незабезпеченість ними. Колегією прийнято рішення щодо анулювання дозволу на виконання лісосічних робіт та трелювання лісу, отриманого ДП «Колківське ЛГ».

Метою проведення правового навчання був розгляд нової процедури накладання штрафів за порушення у сфері праці та порядок їх накладання.

Керівництво та посадові особи сектору юридичного забезпечення Управління наголосили присутнім на визначенні механізму накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю. Їх перелік визначено у ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України.

11 березня 2016 року набув чинності наказ Мінсоцполітики України «Про затвердження форми постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами Державної служби України з питань праці від 02.02.2016 №67.

Відтак відповідальність за порушення трудового законодавства посилено. Якщо раніше посадові особи несли особисту адміністративну відповідальність, то віднедавна (з урахуванням дат набрання чинності відповідними нормативними актами) фінансові санкції застосовуватимуть і до підприємства, а сплачувати штрафи доведеться з прибутку.

У ході проведення засідання Колегії присутні ознайомилися з особливостями заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та іншими особами за 2015 рік, отримали практичні поради, відповіді на свої запитання. Також до відома була доведена  інформація про зміни в законодавстві, які передбачаються в короткій перспективі.

 

Враховуючи зазначене,

 

К О Л Е Г І Я    В И Р І Ш И Л А :

 

  1. Взяти до відома інформацію щодо ефективності здійснення управлінням державного нагляду (контролю) в частині попередження нещасних випадків та аварій на виробництві у Волинській області за 2015 рік.

 

  1. Завідувачу сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головці Я.С.:

 

2.1. Вжити заходів, у т.ч. превентивних, спрямованих на попередження нещасних випадків на виробництві (особливо для галузей з високим рівнем виробничого травматизму) у Волинській області.

Строк: впродовж 2016 року.

 

2.2. Забезпечити об’єктивне проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків на виробництві, а також своєчасне їх завершення та вирішення питань щодо призначення повторних розслідувань відповідно до встановлених законодавством вимог.

Строк: впродовж 2016 року.

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника Управління О.К. Давидюка.