Санітарно-гігієнічні умови праці електрогазозварювальника

Роз’яснення шкідливих факторів роботи електрогазозварювальника надають посадові особи відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Волинській області.

Для збереження здоров’я та запобігання профзахворюванням електрогазозварювальник підлягає попередньому (під час прийняття на роботу) та періодичному (протягом трудової діяльності) медичним оглядам.

Усі види зварювання металів, за винятком зварювання під флюсом, є джерелом іскор розплавленого металу. Більшість з них супроводжується інфрачервоним випромінюванням.

Зварювання на відкритому повітрі під час дощу забороняється. Також заборонено використовувати та зберігати в місцях проведення зварювальних робіт вогненебезпечні матеріали.

Робоче місце зварника повинне мати загальне та місцеве освітлення.

Місця можливого утворення та накопичення шкідливих газів необхідно обладнати вентиляцією.

Заборонено проводити ремонтні роботи зварювального устаткування, що знаходиться під напругою.

До широко відомих професійних відхилень у стані здоров’я  електрогазозварювальника відноситься електрофтальмія, що обумовлена впливом ультрафіолетового випромінювання на незахищені органи зору. Елетроофтальмія частіше виникає у робітників, які зайняті високоамперним аргонодуговим зварюванням і зварюванням міді.

Симптомами хвороби є різний біль в очах, світлобоязливість, сльозотеча, набряк кон’юнктиви (сполучної оболонки ока). При своєчасному наданні відповідної допомоги захворювання проходить протягом одного дня. На стан здорових функцій також негативно впливають постійне напруження зору, вимушене положення голови, аерозолі.

Вже на початку професійної діяльності у зварників можуть виникати відхилення у функціонуванні верхніх дихальних шляхів. Робітники з невеликим стажем відчувають сухість у носі, носові кровотечі, сухий кашель, інше.

Зварник повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту, що допоможуть уникнути випадків травматизму.

Медичні вимоги: ця професій протипоказана особам з гіпертонічною хворобою, бронхіальною астмою, ревматизмом, порушенням опорно-рухового апарату.