Семінар для працівників сфери управління Міністерства інфраструктури України: ознайомлення з діяльністю галузевих навчальних центрів з питань охорони праці

За ініціативи начальника управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Мінінфраструктури А. Щелкунова нещодавно на базі ДП «ДержавтотрансНДІпроект» проведено семінар-нараду «Шляхи підвищення ефективності навчання з охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Міністерства інфраструктури України» з керівниками галузевих навчальних центрів і служб охорони праці підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, а також акціонерних товариств, функції з управління корпоративними правами щодо яких здійснює Мінінфраструктури.

Підставою для проведення такого важливого заходу стало прийняття наказу Мінінфраструктури від 03.01.2018 № 7 «Про визначення галузевих навчальних центрів з питань охорони праці», який затвердив галузеві центри, що здійснюють навчання посадових осіб і керівників з питань охорони праці. Зокрема, ДП «ДержавтотрансНДІпроект» було визначено галузевим навчальним центром з питань охорони праці на автомобільному транспорті.

Мета семінару-наради – ознайомлення з діяльністю галузевих навчальних центрів, розробка рекомендацій для подальшої взаємодії центрів та потенційних замовників-підприємств транспортної галузі.

У заході взяли участь начальник відділу технічного регулювання, охорони праці та соціальної політики управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Мінінфраструктури М. Варшава, головний спеціаліст відділу технічного регулювання, охорони праці та соціальної політики Управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Мінінфраструктури І. Макаренко, перший заступник директора з наукової роботи ДП «ДержавтотрансНДІпроект» В. Агеєв, директор департаменту нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Й. Радецький, начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Держпраці В. Литвинов.

Для учасників були організовані презентації галузевих навчальних центрів, майстер-клас, який проводила старший науковий співробітник галузевого навчального центру на автомобільному транспорті Т. Данилова.

Співробітник ДП «ДержавтотрансНДІпроект» ознайомила слухачів з етапами аналізу та оцінки професійних ризиків. Доповідач акцентувала увагу на ролі роботодавця і важливості командної роботи у побудові ефективної системи управління охороною праці на підприємствах транспортної галузі.

Окрім того, в Міністерстві інфраструктури України відбулося засідання робочої групи з методичного супроводу галузевих навчальних центрів Мінінфраструктури. З метою роз’яснення вимог нормативно-правових актів щодо навчання з питань охорони праці на засідання були запрошені фахівці Державної служби України з питань праці – начальник відділу з питань охорони праці департаменту з питань праці Н. Віжул і директор ДП «Головний навчально-методичний центр Держпраці» В. Субботін.  Досягнута попередня домовленість про участь визначених Мінінфраструктури галузевих навчальних центрів у процесі формування змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, що готуються Держпраці. Робоча група визнала семінар-наради ефективною формою навчання з питань охорони праці у галузі, що доцільно проводити регулярно.

Довідка: наказом Мінінфраструктури від 03.01.2018 № 7 визначено такі галузеві навчальні центри:

  • галузевий навчальний центр на автомобільному транспорті – на базі ДП «ДержавтотрансНДІпроект»;
  • галузевий навчальний центр на морському та річковому транспорті – на базі навчально-курсового комбінату Херсонської філії ДП «Адміністрація морських портів України»;
  • галузевий навчальний центр у галузі поштового зв’язку – на базі Головного навчального центру «Зелена Буча» ПАТ «Укрпошта».

Джерело інформації: Державна служба України з питань праці