Семінар на тему: Особливості працевлаштування осіб квотних категорій

Нещодавно  в Локачинській районній філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців: «Особливості працевлаштування осіб квотних категорій» для роботодавці району   за участю фахівців районної філії Волинського обласного центру зайнятості та представників  управління Держпраці у Волинській області та Локачинського об»єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області . Заступник начальника відділу надання соціальних послуг  Тетяна Яцюк ознайомила     присутніх   з видами послуг,   які пропонує служба  зайнятості роботодавцям та основними змінами в законодавстві з питань зайнятості.Наголосила, що гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначає Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI. У статті 14 цього закону передбачені категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Для працевлаштування цих категорій громадян законом встановлений норматив для підприємств, установ та організацій. Для роботодавців з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлена квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Елеонора Матвіюк, головний державний інспектор управління Держпраці у Волинській області акцентувала увагу роботодавців , що для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років, підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників».

Цікавою для  присутніх була інформація начальника відділу адміністрування,супроводження інформаційних систем,електронних реєстрів та захисту інформацій   Локачинського об»єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області  Ольги Фордюк ,яка поінформувала присутніх про сплату єдиного соціального внеску в умовах неповної зайнятості, поняття трудового і страхового стажу, поняття трудового стажу при виконанні робіт (надання послуг ) за цивільно- правовими договорами.Зауважила ,що проведення службою зайнятості таких навчань — це необхідність і потреба в спілкуванні трьох ланок: влади, роботодавців та відповідних контролюючих служб. Наголосила на тому, що повинна бути співпраця між податковою, пенсійним фондом, виконавчою службою та з центром зайнятості, для злагодженої роботи, та забезпечення соціальних гарантій, щодо виплати заробітної плати.

Владислав Омельчук, провідний юрисконсульт, ознайомив присутніх з відповідальністю за порушення законодавства про зайнятість населення».

Учасники вели активну дискусію по питаннях, які розглядалися на заході, обмінялися думками, розповідали про свої перспективи розвитку, отримали роздаткові матеріали щодо змін в законодавстві.

Фахівці служби  зайнятості отримали вдячність за доцільність проведеного заходу. На закінчення зустрічі заступник начальника відділу  районної філії подякувала усім присутнім  за співпрацю.