Середній заробіток за період мобілізації враховується при розрахунку відпускних

Міністерство соціальної політики України листом від 22.06.2015 №802/13/84-15 роз’яснило порядок розрахунку відпускних демобілізованого працівника, який приступив до роботи.

Мінсоцполітики зауважує, що обчислення середньої заробітної плати для нарахування виплат за час відпусток провадиться згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 (далі – Порядок).

Виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, встановлені пунктом 3 Порядку. До таких виплат належать: Основна заробітна плата (тарифна ставка, оклад), доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, винагорода за вислугу років та підсумками роботи за рік, індексація та виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, в т. ч. час, коли працівники проходять військову службу за призовом під час мобілізації відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Відповідно до пункту 7 Порядку нарахування виплат за час відпусток провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.