Скасовано застарілі регуляторні акти з пожежної безпеки та охорони праці

Для зменшення тиску на бізнес Уряд скасував застарілі регуляторні акти у сферах охорони праці, пожежної безпеки, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя.

Кабмін розпорядженням від 18.12.2017 р. №1022-р:

  • скасував нормативно-правові акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з охорони праці, пожежної безпеки, а також акти санітарного законодавства за переліками згідно з додатками 1 — 3;
  • визнав такими, що втратили чинність, акти органів влади Української РСР з охорони праці та пожежної безпеки за переліком згідно з додатком 4;
  • визнав такими, що не застосовуються на території України, акти органів влади Союзу РСР з охорони праці та пожежної безпеки за переліком згідно з додатком 5.

Як повідомляють у Кабміні, рішення прийнято за результатами комплексного перегляду понад 1000 підзаконних актів у зазначеній сфері. Перегляд було здійснено за такими критеріями як адекватність, законність, доступність тексту акта для суб’єктів господарювання, наявність правових підстав для застосування акта в Україні.

Прийняття документа дозволить усунути подвійне правове регулювання аналогічних правовідносин нормативно-правових актів однакової юридичної сили та скасує нормативно-правові акти, які регулювали правовідносини, що вже припинилися, що зменшить регуляторний тиск на бізнес, створить більш сприятливе середовище для ведення бізнесу.

Розпорядження набрало чинності 1 березня 2018 року (за винятком окремих положень, які набирають чинності з 1 березня 2019 року).

Джерело інформації: Дебет-Кредит