Соціальний захист медичних працівників, які борються з COVID-19 – пріоритетне завдання Держпраці

З метою забезпечення соціального захисту медичних працівників, які працюють в умовах підвищеного ризику інфікування гострою респіраторною хворобою COVID – 19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, Держпраці проводить ретельний аналіз матеріалів спеціального розслідування випадків гострого професійного захворювання медичних працівників, пов’язаних з інфікуванням COVID-19.

Так, за результатами спеціального розслідування випадку гострого професійного захворювання (короновірусна інфекція COVID-19) зі смертельним наслідком, що сталося з лікарем загальної практики – сімейним лікарем КНП Миколаївської міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3», комісією не встановлено зв’язку захворювання з умовами праці.

Члени спеціальної комісії не були одностайними при прийнятті рішення щодо встановлення зв’язку випадку смерті лікаря загальної практики – сімейного лікаря пов’язаним з виробництвом. При прийнятті відповідного рішення представники Держпраці, профспілкової організації та Держпродспоживслужби висловились щодо визнання зазначеного випадку пов’язаним з виробництвом та надали окрему думку щодо можливого контакту померлої із пацієнтами під час виконання нею посадових обов’язків.

Однак, представники роботодавця, Фонду соціального страхування та Лабораторного центру відмовили у визнанні випадку пов’язаним з виробництвом.

За результатами аналізу матеріалів та акта зазначеного спеціального розслідування Держпраці встановлено, що спеціальною комісією не в повній мірі виконано обов’язки, визначені пунктом 33 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 (далі – Порядок), в частині визначення можливого надання померлою медичної допомоги хворим на COVID-19.

Враховуючи вищевикладене, керуючись вимогами абзацу третього пункту 58 Порядку, т.в.о. Голови Держпраці Віталієм Сажієнком ініційовано призначення повторного спеціального розслідування зазначеного гострого професійного захворювання спеціальною комісією в іншому складі (із заміною всіх членів комісії).

24 листопада 2020 року відбулось перше засідання спеціальної комісії з розслідування у новому складі.

За інформацією Держпраці України