Студенти Луцького національного технічного університету прослухали лекцію на тему «Охорона праці»

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права посадові особи Управління Держпраці у Волинській області прочитали лекцію студентам Луцького національного технічного університету. На лекції були присутні студенти 1-го та 5-го курсу спеціальності «Цивільна безпека» та 2, 3, 4-го курсів спеціальності «Охорона праці».

Лекцію прочитано з метою популяризації знань з питань охорони праці, привернення додаткової уваги суспільства, в даному випадку студентів, до забезпечення трудових прав громадян, у тому числі на безпечну працю.

img_3202   img_3201

Сергій Соколов, завідувач сектору юридичного забезпечення Управління, розповів присутнім, що основними завданнями Управління Держпраці у Волинській області є:

— реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

— здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на державному рівні;

— здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;

— організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку та забезпечення безпечної та надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

img_3211  img_3208

Завідувач сектору окремо акцентував увагу присутніх на дотриманні законодавства про працю та основних вимогах нормативно-правових актів з охорони праці. Також поділився досвідом роботи та практичними навиками, надав роз’яснення щодо прав громадян на створення безпечних, нешкідливих та належних умов на робочих місцях. Надав присутнім рекомендації з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів, звернув увагу на зміни у Кодексі законів про працю України.