Тривають розслідування гострих професійних захворювань працівників закладів охорони здоров’я

Станом на  09.09.2020 року  до Управління Держпраці у Волинській області надійшло 610 повідомлень про гостре професійне захворювання працівників закладів охорони здоров’я області, в тому числі 4 із смертельним наслідком. Три розслідування завершено (один випадок пов’язаний, два не пов’язані). Розслідування четвертого випадку триває.

В закладах охорони здоров’я утворені комісії з розслідування гострого професійного захворювання. До складу комісії входить лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці.
Завершено 104 розслідування гострих професійних захворювань медичних працівників на COVID-19, з яких за рішенням комісії 25 випадків пов’язані з виконанням професійних обов’язків та 79 не пов’язані.
Станом на 09.09.2020 року  закладам охорони здоров’я за письмовим погодженням Управління Держпраці у Волинській області в 546 випадках терміни розслідування продовжено внаслідок відсутності у комісій з розслідування інформації, яка використовується в ході здійснення епіднагляду та спостереження за захворюваністю на коронавірусну хворобу ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” та висновків лікаря профпатолога  та інфекціоніста.

З метою захисту соціальних гарантій працівників медичної галузі, для проведення розслідувань в терміни передбачені Порядком, направлено лист до ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” з проханням сприяння в роботі комісій з розслідування гострого професійного захворювання (коронавірусна хвороба Covid-19) у медичних працівників, в частині надання інформації, що використовується ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” в ході здійснення епіднагляду та спостереження щодо захворюваності на коронавірусну хворобу.

Довідково: Управління Держрпраці у Волинській області згідно з положенням про Державну службу України з питань праці, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року №96, до повноважень Держпраці, зокрема, належить проведення розслідувань обставин та причин виникнення гострих, хронічних професійних захворювань та отруєнь.

Процедура проведення розслідування та обліку нещасних випадків професійних захворювань та аварій на виробництві визначено Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №337.

Випадки захворювання, що виникли внаслідок провадження професійної діяльності працівника медичного працівника медичного закладу, який задіяний до надання допомоги хворим на коронавірус COVID-19 підлягають розслідуванню як гострі професійні захворювання.