Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко взяв участь у засіданні Урядової комісії з розслідування причин пожежі у будинку для людей літнього віку

Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко взяв участь у черговому засідання Урядової комісії з розслідування причин виникнення надзвичайної ситуації, що сталася 21 січня у Харкові, внаслідок якої загинуло 16 людей літнього віку.

Під час засідання, що відбувалося під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, члени Комісії заслухали та обговорили доповіді представників Національної поліції, Міністерства соціальної політики України, Харківської обласної державної адміністрації щодо ходу розслідування причин виникнення надзвичайної ситуації, надання допомоги сім’ям загиблих і постраждалим внаслідок трагедії та ходу перевірок соціальних установ по всій Україні.

Станом на 2 лютого вже перевірено 1205 соціальних об’єктів: будинків для осіб похилого віку, будинків-інтернатів для осіб з інвалідністю, центрів для алко- та наркозалежних. У десятках з них виявлено порушення у реєстраційних документах та дотриманні протипожежних норм. При цьому 335 з 538 перевірених будинків для літніх людей не включені до Реєстру надавачів соціальних послуг. Члени Комісії доручили відповідальним органам продовжити перевірки та доповісти про їх остаточні результати 9 лютого.

Міністерство соціальної політики разом з Міністерством юстиції України продовжать роботу над спрощенням порядку отримання соціальних послуг та правовим механізмом перевірки суб’єктів господарювання, які їх надають.

Робота Урядової комісії і остаточні результати перевірок соціальних об’єктів та висновки роботи тимчасового органу будуть оприлюднені 19 лютого.

За інформацією Держпраці України