Укладення цивільно-правових договорів – консультують спеціалісти

До Управління Держпраці у Волинській області надійшло звернення від голови обкому профспілки працівників споживчої кооперації з проханням надати роз’яснення щодо укладення цивільно-правових договорів. Звернення розглянуте, роз’яснення надає завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Сергій Соколов.

Керуючись підпунктом 39 пункту 4 Положення про Управління Держпраці у Волинській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 4 лютого 2016 року №8, Управління повідомило наступне.

Роботи щодо прибирання території, службових приміщень, з охорони приміщень, тощо, згідно з цивільним кодексом України, передбачають укладення договору підряду або договору про надання послуг.

Загальні вимоги щодо укладення вказаних договорів, визначені статтями 837 та 901 Цивільного кодексу України.

Згідно з частиною 3 статті 837 Цивільного кодексу України, для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл.

Крім того, статтею 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», визначено перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Строк, на який укладаються вказані договори, згідно зі статтями 846 та 905 Цивільного кодексу України, встановлюється у договорах за домовленістю сторін.

Мінімального чи максимального строку їх укладення Цивільним кодексом України не регламентовано, як і відсутні інші обмеження щодо їх укладення, крім вищевикладених вимог та безпосередніх вимог до форми та змісту договорів, визначених Цивільним кодексом України.