У Волинському протитуберкульозному об’єднанні проведено семінар на тему атестації робочих місць

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели навчальний семінар у Обласному територіальному медичному протитуберкульозному об’єднанні. Під час семінару розглянуто питання атестації робочих місць за умовами праці та зміни у нормативних актах.

Участь у семінарі брали представники обласного протитуберкульозного об’єднання, голови та члени атестаційних комісій Поворської, Луківської, Хотешівської туберкульозних лікарень лікарень.

img_3144  img_3139

Мета проведення семінару — реалізація питань,  передбачених Положенням про Державну службу України з питань праці щодо здійснення контролю за правильністю застосування роботодавцями списків на пільгове пенсійне забезпечення та якісного проведення атестацій робочих місць за умовами праці

Захід було проведено для надання методично-консультативної допомоги, у зв’язку з проведенням чергової атестації робочих місць за умовами праці.

Посадовими особами Управління наголошено, що атестаційна комісія:
— здійснює контроль за ходом проведення роботи на всіх етапах;
— формує необхідну правову і нормативно — довідкову базу;

— визначає й залучає в установленому порядку (в разі потреби) необхідні організації для виконанні спеціальних робіт;

— установлює на основі Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника (ЄТКД) відповідність найменування професій і посад, зайнятих на цих робочих місцях, характеру фактично виконуваних робіт.

— організує розробку заходів щодо поліпшення умов праці і оздоровлення працівників;
— виконує свої функції до призначення нового складу комісії, тощо.

img_3141  img_3150

Окремо було надано роз’яснення щодо наслідків, якщо атестація не проведена вчасно. Наголошено, що вчасне не проведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про охорону праці та Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці», відповідно звернено увагу керівників закладу щодо адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу  ( ст. 41 КУпАП).