У Волинській ОДА обговорено питання безпечної експлуатації димових та вентиляційних каналів житлових будинків

Питання забезпечення своєчасного обслуговування димових та вентиляційних каналів житлових будинків обговорили під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації у Волинській облдержадміністрації, яке відбулося 12 вересня 2017 року.

Ростислав Стасько, начальник Управління Держпраці у Волинській області, наголосив присутнім на причинах виникнення аварій під час використання газу у побуті, зокрема, виділив несправність та невідповідність вимогам нормативних актів систем димовідведення та вентиляції.

  

«З початку 2017 року посадові особи Управління перевірили 19 комунальних підприємств області, виявили 165 порушень нормативних актів, до адміністративної відповідальності притягнули 23 особи, з яких 5 керівників підприємств. Під час перевірок виявлено, що графіки технічного обслуговування і ремонтів димових та вентиляційних каналів не співпадають з фактичним виконанням робіт, прилади для перевірки тяги димовентканалів не проходять перевірку, не укомплектовано служби з перевірки димовентканалів працівниками», — зазначив Ростислав Стасько.

Також начальник Управління зауважив, що акти перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів не вчасно передаються в службу ПАТ «Волиньгаз», особливо це стосується об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення.

Комісія доручила головам райдержадміністрацій спільно з органами місцевого самоврядування зобов’язати власників, балансоутримувачів житлових будинків області забезпечити вчасне надання актів перевірки технічного стану димовентканалів у ПАТ «Волиньгаз», також в повному обсязі провести заходи щодо їх ремонту.