У Маневичах проведено семінар для демобілізованих військовослужбовців

На базі Маневицького районного центру зайнятості відбувся семінар для демобілізованих військовослужбовців та учасників антитерористичної операції, які нещодавно набули статусу безробітних. В роботі семінару взяли участь спеціаліст Маневицького РЦЗ, головні державні інспектори Управління Держпраці у Волинській області, представника Управління Пенсійного фонду у Маневицькому районі, Маневицького районного комісаріату.

В своєму виступі , головні державні інспектори Управління Держпраці у Волинській області Леся Федорчук та Григорій Касьян ознайомили присутніх з гарантіями для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків. Зокрема наголосили: працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» і «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Ознайомили присутніх і з відповідальністю юридичних та фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», — у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

На закінчення уповноважені особи Управління Держпраці побажали учасникам АТО швидкої реабілітації та відповіли на запитання учасників семінару.