У ТзОВ «Волма» виявлено порушення законодавства про працю

Посадовими особами Управління Держпраці у Волинській області під час проведення планової перевірки ТзОВ «Волма» виявлено порушення вимог законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Державні інспектори Управління виявили порушення Кодексу законів про працю України та Закону України «Про колективні договори і угоди».

Зокрема, з причини відсутності правил внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору, працівників, який приймають на роботу не ознайомлюють під особистий підпис з даними документами, чим порушено статтю 29 КЗпП України. На підприємстві відсутній колективний договір, чим порушено статтю 11 КЗпП України та статтю 24 Закону України «Про колективні договори і угоди». У законодавчих актах йдеться, що у разі використання найманої праці на підприємстві, в установі, організації, які мають права юридичної особи, незалежно від форм власності і господарювання, укладається колективний договір.

На підприємстві в Положенні про оплату праці встановлено строки виплати заробітної плати 20 числа за першу половину місяця та до 7 числа наступного місяця іншу частину. Проте виплата заробітної плати працівникам проводиться один раз на місяць, а не два рази через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів і не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

За результатами перевірки складено акт перевірки додержання суб’єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який надано керівництву ТзОВ «Волма». Також внесено обов’язковий до виконання припис із вказаними порушеннями, які необхідно усунути у строки, визначені законодавством України.