Фахівці Держпраці спільно із спеціалістами Товариства Червоного Хреста провели інформаційні заходи з внутрішньо переміщеними громадянами

Війна змусила мільйони українців покинути домівки й переїхати в інші регіони України або за кордон. Про які ознаки примусової праці необхідно знати, щоб уникнути роботодавців-шахраїв?

Примусова праця в Україні заборонена на конституційному рівні, ст.. 43 Конституції України. Відповідно до статті 31 Кодексу Законів про працю України власник або уповноважений ним орган не вправі вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Так, на базі Луцькї міської організації Товариства Червоного Хреста України посадові особи Управління Держпраці спільно з спеціалістами Товариства Червоного Хреста провели інформаційні заходи для внутрішньо переміщених громадян. Інспектори розповіли про те, як розпізнати та уникнути примусової праці та надали роз’яснення, як мінімізувати ризики примусової праці. Дотримуйтесь таких правил:

-триматися групами;

-не сідати до незнайомих автомобілів поодинці;

-записати номерні знаки авто, якими їдете, і переслати знайомим;

-не віддавати документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю, іншим невідомим особам;

-зробити копії важливих документів. Відправити близьким разом із нещодавно зробленою фотокарткою;

-не погоджуватися на неофіційну роботу;

-перед підписанням угоди проконсультуватися з юристом; переконатися, що вам зрозумілі умови працевлаштування: обов’язки, робочий графік, розмір заробітної плати, медичне й соціальне страхування, відпустка й вихідні;

-у підозрілих ситуаціях звертатися до поліції тощо.

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносин у період воєнного стану за посиланням https://cutt.ly/LZYgbeT та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/.