Хто може бути викривачем?

Близько третини українців стикалися з корупцією за останній рік. Проте повідомляють про такі факти не всі. Викривачі — це люди, які знайшли в собі сміливість розповісти про корупційні зловживання, з якими їм довелося мати справу, задля викорінення корупції.

Антикорупційна спільнота світу відзначає Міжнародний день викривачів.

Часто корупція залишається безкарною саме через те, що той, хто вчиняє такі дії, сподівається, що співучасник мовчатиме. Через такі випадки росте впевненість, що корупцію викорінити неможливо. Але якщо більшість людей поводитиметься чесно перед собою та суспільством, це сприятиме вирішенню проблеми.

За інформацією USAID_ВзаємоДія 80% українців схвалюють вчинок викриття корупції — подання скарги до органів влади або до правоохоронних органів. Зараз НАЗК супроводжує 73 судові справи за участю викривачів.

Завдяки викривачам ми маємо більш прозору державу, безпечне навколишнє середовище, а злочинці отримують покарання.

Спеціалізовані закони про захист викривачів корупції ухвалені у 29 країнах світу. Першою такою країною стали США. В Європейському Союзі країнами з найкращим законодавством у сфері захисту викривачів корупції та реальними механізмами їх захисту вважають Велику Британію, Ірландію та Словенію.

В Україні викривачів захищає закон «Про запобігання корупції» зі змінами від 01 січня 2020 року.

Дізнатися більше про статус викривача можна в роз’ясненні НАЗКhttps://bit.ly/3esrnxO